Bohumil Med (vpravo) při předávání ceny Gratias Agit 2002Bohumil Med (vpravo) při předávání ceny Gratias Agit 2002Bohumil Med je laureátem ceny Gratias Agit 2002 za propagaci ČR v zahraničí, předsedou kulturní společnosti Brasil-República Tcheca (jejímž je i zakladatelem) a pět let připravuje a jednou týdně vysílá na rozhlasové stanici v hlavním městě Brasília Zprávy z České republiky.

Tento hudebník odešel do Brazílie v roce 1968, pět let působil v symfonickém orchestru a přednášel na univerzitě UNIRIO. V roce 1974 byl jmenován profesorem lesního rohu a hudební teorie na Státní univerzitě v Brasília, od roku 2002 zastával funkci proděkana Fakulty umění. Na UNB působil do března 2007, kdy odešel do penze. Titul Zasloužilý profesor obdržel jako ocenění své dlouholeté akademické činnosti a mimořádné angažovanosti v hudebním dění v Brasília – Bohumil Med vydává měsíčník s hudebními novinkami, vlastní obchod s hudebninami, podílí se na organizování koncertů a píše umělecké kritiky.

Spolu s osobou a aktivitami Bohumila Meda je v uměleckém životě Brasília výrazně zastoupeno i jméno České republiky. Čeští krajané působí rovněž ve filharmonii v Národním divadle a v Kvartetu Brasília.

Zdroj: České listy